رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۶ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 22 April
  بم T-Storm
  ١۴(°C)
  وزش باد٧(mph)
  فشار٢۴.٣٨(in)
  محدوده دید۵.٠(mi)
  اشعه فرابنفش0-Low
  رطوبت٢۴.٣٨(in)

فرماندار بم گفت: در ایام تعطیلات نوروز امسال ۷۰۲ هزار و ۵۵۰ نفر مسافر و گردشگر نوروزی از اماکن تاریخی و مذهبی این شهرستان دیدن کردند.

هادی شهسوارپور اظهار داشت: این تعداد مسافر نوروزی تا پایان روز 13 فروردین ۹۷ از ارگ تاریخی بم، امامزاده‌ها و قنوات، منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید، منطقه گردشگری دهبکری و موزه بم بازدید کردند.

وی گفت: تاکنون ۲۲ هزار و ۵۴۳ نفر از امامزاده‌‌ها، ۵۳ هزار و ۸۵۳ نفر از ارگ تاریخی بم، ۲۶۷ هزار و ۶۵۷ نفر از منطقه گردشگری دهبکری، ۱۵۱هزار و ۲۰۰ نفر از ارگ جدید بم و ۵۱ نفر از موزه‌های بم بازدید کرده و 3 هزار و 220 نفر در هتل‌های بم اقامت داشتند.

شهسوارپور بیان داشت: 8 هزار و 364 نفر در ستادهای اسکان آموزش و پرورش، 728 نفر در ورزشگاه فجر و یک‌هزار و  290 نفر در کمپ چادری اسکان یافته‌اند.

فرماندار بم گفت: در بازدید از نمایشگاه و برنامه‌های جشن ارگ جدید بم نیز 152 هزار و 831 نفر حضور یافتند و همچنین تعداد  25 هزار و 800 نفر از قنوات ثبت میراث جهانی دیدن کردند.

وی اظهار داشت: شهرستان بم به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری و اقتصادی استان کرمان با موقعیت جغرافیایی ویژه خود هر سال پذیرای جمع کثیری از گردشگران و مسافران نوروزی است.

شهسوارپور از تلاش‌های اعضای ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان بم به ویژه ستاد اسکان آموزش و پرورش، دانشگاه علوم ‌پزشکی، هلال احمر، نیروی انتظامی، شهرداری و شورای اسلامی بم و بروات و مسؤولان منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم تقدیر کرد.

لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/GDL2S

اخبار مرتبطنوشته‌های تازه