رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۳ رجب ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 20 March
  بم لطیف
  ٢٠(°C)
  وزش باد١٢(mph)
  فشار٢۴.١٩(in)
  محدوده دید۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش1-Low
  رطوبت٢۴.١٩(in)
شهسوارپور فرماندار بم :

صادرات ۳۴ هزار تن خرمای بم طی امسال

فرماندار بم گفت: طی 10 ماهه امسال ۳۴ هزار تن خرما از شهرستان بم به ۴۵ کشور دنیا صادر شده است.

هادی شهسوارپور ظهر امروز در نشستی با کشاورزان شهرستان بم اظهار داشت: جلسات متعدد مشورتی و تخصصی در مورد خرمای بم برگزار شده و امیدوارم شاهد اقدامات خوبی در زمینه فروش خرما باشیم.

وی افزود: در نظر داریم طرح‌هایی را براساس برنامه‌های دوسالانه در زمینه کشاورزی، صنعتی و گردشگری تهیه کنیم و کارها را براساس این برنامه‌ها پیش ببریم.

فرماندار بم ادامه داد: در این برنامه دوساله، بحث کشاورزی را در اولویت قرار دادیم، زیرا عمده محصول ما خرماست، می‌خواهیم در استفاده از روش‌های جدید دچار معضلات قبل نباشیم.

شهسوارپور از کشاورزان، تجار و افرادی که در بحث خرما فعالیت دارند، درخواست کرد تا پیشنهادات خود را در زمینه رونق بازار خرما ارائه کنند.

وی افزود: از سال گذشته به دنبال راه‌اندازی پایانه خرما در بم هستیم که باید با کمک سردخانه‌داران سالن‌های بسته‌بندی را فعال کنیم و خرما براساس تقاضای مشتری بسته‌بندی شود.

 فرماندار بم یادآور شد: مطمئنا نابسامانی بازار فروش خرما یکی از مشکلات فروش است که با بسته‌بندی‌های مدرن این مشکل رفع می‌شود.

وی اظهار داشت: فرمانداری به عنوان مجموعه نظارتی برای تسهیلگری و پرداخت تسهیلات آمادگی کامل دارد، دنبال ایجاد ساختاری هستیم تا محصول ما وارد بازار اکثر کشورها شود، البته درجه‌بندی، بسته‌بندی و مکانیزه شدن از اهمیت بالایی برخوردار است.

شهسوارپور خواستار راه‌اندازی یک شرکت بزرگ برای ساماندهی خرما شد و گفت: در 10 ماهه امسال ۳۴ هزار تن خرما از شهرستان بم به ۴۵ کشور دنیا صادر شده که بیشترین صادرات به کشورهای هند و امارات بوده است./فارس

لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/mezN7

اخبار مرتبط

نظرات

 • به اقای شهسوارپور عرض کنید،چقدر تو سردخونه ها دارین ،۳۴هزار تن در مقابل ۱۵۰هزارتن، عددی به حساب نمیاد. پس زیاد افتخار نکنید،از این به بعد هم جلسه خواستین بذارین قبلش یه اطلاع رسانی درست انجام بدین،نه تو صفحه های مجازی. کشاورز مگر وقت میکنه که تو فضای مجازی سرک بکشه. بعدم لطف کنیدکنید به فکر چاره باشین،نه بگین تقاضای خرید نداریم. مگر این حرف شما دردی از دردای خرماداران کم میکنه. واقعا متاسفم برا خودمون که اما امیدمون به مسولیین شهرمون بود. در صورتیکه اونا دغدغه شو ن چیزای دیگری هست.نوشته‌های تازه