رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۳ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Sunday 20 January
  بم لطیف
  ۴(°C)
  وزش باد۵(mph)
  فشار٢۴.۴۵(in)
  محدوده دید۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش4-Moderate
  رطوبت٢۴.۴۵(in)

هادی شهسوارپور سه‌شنبه شب در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره ثبت میراث جهانی بم اظهار داشت: با توجه به اینکه روز ۱۷ تیر ماه ارگ تاریخی و باغشهر بم ثبت میراث جهانی سازمان یونسکو شده است در نظر داریم جشنواره بزرگی را در روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه در مقابل ارگ قدیم برگزار کنیم. فرماندار بم با […]

هادی شهسوارپور سه‌شنبه شب در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره ثبت میراث جهانی بم اظهار داشت: با توجه به اینکه روز ۱۷ تیر ماه ارگ تاریخی و باغشهر بم ثبت میراث جهانی سازمان یونسکو شده است در نظر داریم جشنواره بزرگی را در روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه در مقابل ارگ قدیم برگزار کنیم.

فرماندار بم با بیان اینکه باید در این روز ازظرفیت ثبت میراث جهانی استفاده کنیم و ظرفیت‌های فرهنگی هنری بم را برجسته و به درستی به کشورها و جهانیان نشان دهیم، عنوان کرد: این مراسم از شبکه استانی کرمان و در صورت توافق از شبکه‌های ملی به صورت زنده و مستقیم پخش می‌شود.

شهسوارپور افزود: به همین منظور جلسات متعددی با نخبگان، اندیشمندان و افراد صاحب‌نظر انجام و مصوب شد که روز ۲۱ تیرماه از ساعت ۱۸ تا ۲۱ جشنواره بزرگی در مقابل و داخل ارگ قدیم برگزار شود .

وی با اشاره به اینکه در این جشنواره از خوانندگان و مجریان برتر کشوری نیز برای اجرای برنامه دعوت شده است، افزود: ما باید از این روز به نحو مطلوبی استفاده کنیم و میراث جهانی بم را به رخ جهانیان بکشانیم.

فرماندار بم خواستار تشکیل دبیرخانه جشنواره ثبت میراث جهانی توسط سازمان‌های مردم‌نهاد و حمایت مردمی شد و گفت: رایزنی برای دعوت از سفرای کشورهایی که در زمان زلزله دلخراش دی ماه ۸۲ به مردم بم کمک کردند انجام شده است.

شهسوار‌پور از راه‌اندازی سایت بین‌المللی با عنوان بم میراثی جهانی خبر داد و افزود: کلیپی با دو زبان زبان خارجی و فارسی باید از جشنواره در شبکه‌های اجتماعی پخش و اهمیت این روز برای همه نمایان شود .

وی از حضور هنرمندان بومی در جشنواره خبر داد و گفت: در این جشنواره از تمبر ثبت میراث جهانی رونمایی می‌شود.

لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/chDuQ

اخبار مرتبطنوشته‌های تازه