افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 12 July , 2024
مدیرکل فرودگاه های استان تشریح کرد:

ارتقای ایمنی و امنیت فرودگاه‌های شرق و جنوب کرمان در اولویت

  • کد خبر : 14086
  • 11 تیر 1403 - 10:30
ارتقای ایمنی و امنیت فرودگاه‌های شرق و جنوب کرمان در اولویت

مدیرکل فرودگاه‌های کرمان با تاکید بر اهمیت ارتقای زیرساخت‌های ایمنی و امنیت در فرودگاه‌های شرق و جنوب کرمان گفت: نظر به ضرورت رفع برخی موانع برای حفظ و ارتقای امنیت و ایمنی پروازی در پهناورترین عرصه فرودگاهی هوانوردی کشور در این استان، ۲ پروژه گسترده ایمنی و امنیتی در فرودگاه شهدای بم و فرودگاه شهدای جیرفت از سال گذشته آغاز شده است.

علی جزینی زاده روز دوشنبه با اشاره به بازدید از این پروژه ها با همراهی مدیرکل بهسازی و توسعه فرودگاه های کشور افزود: عملیات اجرایی احداث دیوار و جاده حفاظتی فرودگاه شهدای جیرفت و بهسازی سطوح عوامل پروازی فرودگاه شهدای بم در راستای ارتقای امنیت و سلامت پروازها و مسافران است.

وی اظهار داشت: در ادامه مساعدت ها و پشتیبانی های مالی و نظارتی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، روز گذشته مدیرکل بهسازی و توسعه فرودگاه های کشور به منظور ارزیابی فعالیت های عمرانی وارد فرودگاه شهدای جیرفت شد و به سراغ ۲ عملیات اجرایی کارگاه تولید دیوار بتنی و محل احداث دیوار حفاظتی که با زیرساختی مستحکم و دیوارهایی با جنس بتن خاص در طول ۱۰ کیلومتر در دمای حدود ۴۸ درجه بدون فوت وقت در حال اجراست رفت و در نشست کنترل پروژه نیز شرکت کرد.

وی ادامه داد: مدیرکل بهسازی و توسعه فرودگاه های کشور سپس به منظور بازدید و برگزاری جلسه کنترل پروژه بهسازی سطوح پروازی به فرودگاه شهدای بم سفر کرد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان هشتم تیرماه جاری نیز با اشاره به ادامه روند بهسازی سطوح پروازی فرودگاه شهدای بم گفت: سطوح پروازی این فرودگاه از امروز (جمعه) هشتم تیرماه به مدت چهار ماه بسته شد.

به گفته جزینی زاده وجود ترک های طولی، عرضی و شن‌زدگی شدید عوامل پروازی فرودگاه شهدای بم علت بهسازی اساسی این باند بوده و بنا بر ضرورت حفظ ایمنی پروازها و نشست و برخاست بهتر هواپیماها در این فرودگاه، بهسازی کلی سطوح پروازی از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است.

براساس این گزارش اجرای پروژه های ذکر شده از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به عنوان شرکت عامل و ناظر بر فرودگاه های کشور، تابعه وزارت راه و شهرسازی امور زیربنایی فرودگاه ها را نظارت و اجرا می کند.

استان کرمان دارای پنج فرودگاه در شهرهای کرمان، بم، جیرفت، سیرجان و رفسنجان است.

لینک کوتاه : https://toluearg.ir/?p=14086

ثبت دیدگاه

انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.