رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • السبت ۱۴ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 20 April
  بم لطیف
  ١۵(°C)
  وزش باد٧(mph)
  فشار٢۴.٣١(in)
  محدوده دید۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش0-Low
  رطوبت٢۴.٣١(in)

به گزارش پایگاه خبری طلوع ارگ،  سمانه سام نژاد رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بم درخصوص بازدید صبح دیروز ۲۲ اسفندماه کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار طلوع بم گفت: در جلسه ای که رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی و شهردار بم با مشاور نوبخت در بهمن ماه […]

به گزارش پایگاه خبری طلوع ارگ،  سمانه سام نژاد رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بم درخصوص بازدید صبح دیروز ۲۲ اسفندماه کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار طلوع بم گفت: در جلسه ای که رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی و شهردار بم با مشاور نوبخت در بهمن ماه سال جاری در این سازمان برگزار کردند، باتوجه به کاهش اعتبارات ارزش افزوده و درآمد شهرداری از این منبع، شهرداری و شورای شهر بم تامین اعتبار جهت تکمیل طرحهای عمران شهری و آسفالت ۹۰ درصد از شهر و معابر بم را درخواست کردیم.

وی ادامه داد: مشاور سازمان پس از دریافت این درخواستها، بررسی و تحقیق و ارائه مدارک لازم برای دریافت بودجه کافی را در دستور کار نماینده خود در استان کرمان قرار داد.

سام نژاد تصریح کرد: امروز پس از گذشت یک ماه نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای بررسی درخواستهای ارائه شده به بم آمدند.

به گزارش خبرنگار طلوع ارگ خانم سام نژاد اظهار کرد: پیش از بازدید میدانی در جلسه صبح چهارشنبه که در دفتر مهندس پشتیبان شهردار بم برگزار شد نمایندگان سازمان برنامه و بودجه درخواست 90 درصدی عمرانی را مبالغه آمیز دانستند و معتقد بودند در نهایت 40 درصد از شهر بم نیاز به آسفالت و پروژه های عمرانی دارد که در اینجا بنده و شهردار و دیگر مدیران شهرداری که در جلسه حاضر بودند با ضمن بیان سخنانی توجیهی و منطقی به این سخنان کارشناسان واکنش نشان دادیم و از آنها دعوت کردیم تا به اتفاق همدیگر یک بازدید میدانی از سطح شهر و کوچه ها و خیابانهای خاکی داشته باشیم.

خانم سام نژاد ادامه داد: پس از اینکه ساعاتی از روز را به بازدید از کوچه خیابانهای خاکی شهر پرداختیم در پایان کارشناسان سازمان نه تنها سخنان ابتدایی خود در جلسه مذکور در دفتر شهردار را منکر شدند بلکه بر این باور شدند و چنین گفتند که قطعا بیش از 90 درصد از کوچه های شهر بم خاکی است و نیازمند توجهات بیشتر می باشد.

وی گفت: به زودی مستندات و نتایج این سفر آماده و سازمان مدیریت استان کرمان مدارک را برای مشاور دکتر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارسال می کند تا کد اعتباری تکمیل بازسازی بم که چندی است غیر فعال شده و از آن برای امتیاز و تسهیلاتی برای ما داده نشده مجددا فعال گردد.

این بازدید با حضور آقای دکتر خواجویی و خانم مهندس علی نقی رییس و کارشناس امور تولید و زیربنایی سازمان برنامه وبودجه استان کرمان و طی ماموریتی از سوی سازمان مدیریت کشور صورت گرفت.

سام نژاد ضمن با بیان اینکه متاسفانه خیلی از مسؤلین کشوری بر این باورند که بم ساخته و تکمیل شده تاکید کرد: این ظلم و خیانتی بود که در حق مردم بم روا داشته شد چرا که هر وقت تیم کارشناسی برای بازدید به بم می آمد برخی مسئولین گذشته آنها را به مکان های خاص تکمیل شده می برند و این تصور برای بازدیدکننده ها ایجاد می شد که بم تکمیل شده و دیگر مشکلی ندارد.
سام نژاد در پایان گفت، امیدواریم از این پس این تصورات به سمت واقعیت و حل مشکلات مردم بم برود.

لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/s4ueX

اخبار مرتبط

نظراتنوشته‌های تازه