ورود بیش از 4 میلیون و 500 هزار نفر گردشگر نوروزی به استان کرمان

محمود وفایی با تاکید بر اینکه در حال حاضر استان کرمان به جایگاه اصلی خود در صنعت گردشگری دست یافته  است، افزود: خوشبختانه استان کرمان به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور مورد توجه بسیاری از هموطنان قرار دارد که ورود بیش از 4.5 میلیون نفر گردشگر نوروزی به خطه کریمان می تواند دلیلی بر این ادعا باشد.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز سال‌جاری یک میلیون و پانصد هزار نفر گردشگر از جاذبه های تاریخی و گردشگری استان کرمان بازدید کرده اند، اظهار کرد: این تعداد بازدید نسبت به سال گذشته بیش از 100 درصد رشد داشته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه باغ فتح آبادکرمان، باغ شاهزاده ماهان، حمام گنجعلیخان کرمان، ارگ تاریخی بم، کلوت های شهداد، روستای دستکند میمند، خانه حاج آقا علی رفسنجان، ارگ کهن راین، شهر قدیم دقیانوس و تپه های باستانی کنارصندل جیرفت، میزبان بیشترین تعداد بازدید کننده در ایام نوروز 1397 بوده اند، تاکید کرد: بر اساس آمارهای موجود تجمع گردشگران نوروزی در این مکان ها، بیش از سایر اماکن تاریخی و گردشگری استان کرمان بوده است.

وی به اقامت مسافران و گردشگران در مراکز اقامتی استان اعم از هتل، مهمانپذیر، خانه مسافر، اقامتگاه های بوم گردی، خوابگاه ها و مهمانسراهای ادارات و مدارس اموزش و پرورش، اشاره کرد و افزود: خوشبختانه میزان اقامت در واحدهای اقامتی استان کرمان در نوروز امسال به بیش از400 هزار نفر رسیده که نسبت به سال گذشته 35درصد افزایش داشته است.

وفایی با بیان اینکه توزیع مسافران نوروزی در سطح استان  کرمان بسیار قابل توجه بوده است، اظهار کرد: خوشبختانه در هر نقطه از استان شاهد حضور گردشگران و مسافران نوروزی بودیم که راه اندازی خانه های بوم گردی می تواند یکی از مهمترین دلایل این اتفاق بزرگ باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به فعالیت193 واحد بوم گردی در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: در این ایام بیش از 32 هزار نفر در این اقامتگاه ها اقامت داشتند که نسبت به سال گذشته از رشد 130درصدی برخوردار بوده است.

وفایی به راه اندازی 15 بازارچه  نوروزی صنایع دستی و سوغات در سطح استان کرمان اشاره کرد و گفت: این بازارچه ها از نظر چیدمان، فروش و استقبال مسافران، بسیار بهتر از سال های گذشته اجرا شدند.

وی با اشاره به اینکه کاروانسرای گنجعلیخان کرمان در ایام نوروز به عنوان قلب تاریخی شهر کرمان به خوبی به ایفا نقش پرداخت، افزود: در ایام نوروز این مجموعه در قالب جشن ملی نوروزگاه به کانونی برای تجمع گردشگران و مسافران نوروزی با اجرای برنامه های شاد و مفرح تبدیل شد که امیدواریم این روند در طول سال نیز ادامه داشته باشد.

وفایی به فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی استان در ایام نوروز 1397اشاره و تصریح کرد: در این ایام با همکاری برخی از شهرداری ها از جمله شهرداری کرمان اقدام به برپایی تورهای استان گردی ویژه گردشگران نوروزی شد.

وی بیان کرد: خوشبختانه نوروز امسال شاهد انسجام و تعامل بیشتری در بین اعضاء ستاد اجرایی خدمات سفر استان کرمان بودیم بطوریکه به راحتی توانستیم موجبات رضایت، شور و نشاط هموطنان را در خطه کریمان فراهم کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه در نوروز 1397، استان کرمان جزو استان‌های برتر گردشگری کشور انتخاب شد، افزود: ارائه خدمات شایسته گردشگری به مسافران نوروزی در سرتاسر استان و به دنبال آن افزایش  میزان ماندگاری گردشگران نوروزی سبب شد تا استان کرمان در سطح کشور حائز رتبه شود.

وی به سفر مسئولان عالی رتبه کشوری در نوروز97 در این استان اشاره و بیان کرد: نوروز امسال معاون اول رئیس جمهور و همچنین رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در سفر چند روزه خود به استان کرمان از نحوه ارائه خدمات به مسافران نوروزی رضایت کامل را داشتند./ایسنا

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.