رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۲ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 18 February
  بم لطیف
  ٩(°C)
  وزش باد٧(mph)
  فشار٢۴.١١(in)
  محدوده دید۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش0-Low
  رطوبت٢۴.١١(in)
نیکزادی پناه نماینده مردم بم در مجلس:

خیابان‌ها و کوچه‌های شهر به نام بزرگان نامگذاری شوند

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: باید خیابان‌ها و کوچه‌های شهر را به نام بزرگان شهر نامگذاری کنیم.

حبیب‌الله نیکزادی‌پناه  در جلسه هم‌اندیشی راه‌اندازی مؤسسه فرهنگی و هنری بنیاد بسطامی اظهار داشت: مردم بمی بینش و دل بزرگی به مانند کویر دارند، کارآفرین و سیاستگذار بوده و مهمتر اینکه متمدن بودند.

وی افزود: طبق آثاری که باستان‌شناسان بعد از زلزله در بم کشف کردند می‌شود گفت نخستین سازه‌های کپری بعد از چادر در بم آغاز شده است.

نیکزادی‌پناه ادامه داد: به دو جهت باید بزرگان را ارج نهیم اول اینکه دنیای امروز دنیایی است که فرزندان با گذشته آشنایی زیادی‌ندارند و دوم اینکه هر منطقه با هنرمندان و دانشمندان آن شناخته می‌شود و این مسئله یک مسابقه است که همه بزرگان را معرفی می‌کنند و ما نیز باید بزرگانمان را معرفی کنیم.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: به ریاست شورا قبلا گفته شده که تندیسی از بزرگان ما در جایی تعبیه و ارزشی برای این بزرگان گذاشته شود.

وی با بیان این که باید خیابان‌ها و کوچه‌های شهر را به نام بزرگان شهر نامگذاری کنیم، خاطرنشان کرد: مرحوم ایرج بسطامی به عنوان یک هنرمند باید تجلیل شود.

نیکزادی‌پناه خواستار شد: در ایام نوروز از ترانه‌های خوانندگان بمی در ستاد استقبال از میهمانان نوروزی استفاده شود./فارس

لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/YqHNn

اخبار مرتبط

نظرات

 • پیشنهاد اقای نیکزادی ،پیشنهاد بسیار خوبی ست. واگر بهش جامه عمل بپوشانند بهترم میشه،اما متاسفانه تو شهر ما همه چی در حد حرفه،اگه ما به شخصیتهای شهرمون اهمیت میدادیم،نماینده شاهرود هیچوقت به خودش اجازه نمیداد،بسطامی رو به شهر خودشون نسبت بده و عرض کنه قصد ساختن سردیس بسطامی رو داریم.نوشته‌های تازه