رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۳ رجب ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 20 March
  بم لطیف
  ٢٠(°C)
  وزش باد١٢(mph)
  فشار٢۴.١٩(in)
  محدوده دید۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش1-Low
  رطوبت٢۴.١٩(in)
شهرام افتخاری مربی بمی تیم ملی ساواته ایران در گفت‌وگو با طلوع بم خبر داد:

تیم ملی ساواته ایران به مقام سوم جهان دست یافت

تیم‌ملی ساواته مردان ایران بالاتر از صربستان، روسیه، کرواسی، ایتالیا، الجزایر، فنلاند و اوکراین به عنوان قدرت‌های سنتی ساواته (بوکس فرانسوی) جهان، در رده سوم مسابقات جهانی 2018 بلغارستان قرار گرفت.

تیم‌ملی ساواته مردان ایران بالاتر از صربستان، روسیه، کرواسی، ایتالیا، الجزایر، فنلاند و اوکراین به عنوان قدرت‌های سنتی ساواته (بوکس فرانسوی) جهان، در رده سوم مسابقات جهانی 2018 بلغارستان قرار گرفت.

شهرام افتخاری مربی اهل بم تیم ملی ساواته کشورمان در گفت‌وگو با پایگاه خبری طلوع ارگ گفت: تیم کشورمان با 6 ورزشکار زن و 5 ورزشکار مرد در این مسابقات شرکت کرد که در رده مردان، تیم‌ملی فرانسه با کسب 7 نشان طلا و یک نقره فاتح مسابقات شد و تیم‌ ملی بلژیک با کسب یک نشان طلا، 3 نقره و 3 برنز در رده دوم جهان قرار گرفت.

افتخاری افزود: در این مسابقات بهزاد تقی‌زاده به مدال نقره و سهیل رضایی و حمزه مرادیان موفق به کسب مدال برنز شدند تا تیم ساواته کشورمان  در جایگاه سوم جهان قرار بگیرد.

همچنین مراکش، آمریکا و ایتالیا با کسب یک مدال نقره  به طور مشترک چهارم شدند، کرواسی با 3 برنز هفتم شد، انگلیس با دو نقره در رده هشتم جهان قرار گرفت و فنلاند، پرو، موریتانی، اوکراین، مالی و مجارستان نیز با کسب یک برنز در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

در این مسابقات که با حضور 45 کشور از سراسر دنیا برگزار شد؛ در بخش بانوان نیز تیم ملی بانوان فرانسه 8 مدال طلای مسابقات را کسب کرد.

ساواته یک هنر رزمی فرانسوی است که در آن استفاده از ضربات دست، پا و سلاح‌های سرد آموخته می‌شود.

هنر رزمی ساوات که در ایران با نام ساواته شناخته می‌شود، روشی مشابه کیک بوکسینگ است که در هنگام مبارزه از کفش استفاده می‌شود. این ورزش از ابتدای قرن نوزدهم با نام شوسان (Chausson) و با الهام از بوکس انگلیسی ولی با تفاوت مشهود در استفاده از ضربات پا پایه‌گذاری شد.

لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/Zgch0

اخبار مرتبط

نظراتنوشته‌های تازه