رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • السبت ۱۴ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 20 April
  بم لطیف
  ١۵(°C)
  وزش باد٧(mph)
  فشار٢۴.٣١(in)
  محدوده دید۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش0-Low
  رطوبت٢۴.٣١(in)

فرماندار بم از افزایش صددرصدی صادرات خرمای مضافتی این شهرستان در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع ارگ به نقل از صدا و سیما هادی شسهوار پور گفت:از ابتدای امسال تاکنون 50 هزار تن خرمای مضافتی از بم به 47 کشور جهان صادر شده است درحالیکه مجموع صادرات این محصول در سال گذشته 24 هزار تن بود که به 25 کشور صادر شد. وی با اشاره به اینکه سالیانه 200 هزار تن خرما در نخلستانهای شرق استان کرمان تولید میشود گفت مرغوب ترین خرمای مضافتی دنیا در شرق استان کرمان و به خصوص در بم تولید میشود.
آقای آزمون رئیس اداره استاندارد شهرستان بم هم با اشاره به اینکه امسال بیشترین محموله های صادراتی خرمای بم به کشورهای هندوستان و امارات صادر شد گفت از ابتدای امسال تاکنون 1400 گواهینامه صادراتی برای محموله های خرما ارائه شده است .
آقای محمد حسین اکبری نایب رئیس انجمن خرمای استان کرمان هم درامد ارزی حاصل از صادرات خرمای بم را 100 ملیون دلار اعلام کرد و گفت در بین خرماهای صادراتی کشور ، خرمای بم بیشترین میزان ارزآوری را دارد.
آقای زرگر زاده از صادر کنندگان خرما در شرق استان کرمان هم مهمترین مشکل صادر کنندگان این محصول را تفاوت نرخ ارز دانست و گفت امسال صادرات خوب بوده است و توانستیم در بازارهای بین المللی با خرماهای دیگر کشورها رقابت کنیم اما پیمان سپاری ارزی باعث ایجاد مشکل برای صادر کنندگان شده است.

لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/kBH16

اخبار مرتبطنوشته‌های تازه