رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • السبت ۱۴ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 20 April
  بم لطیف
  ١۵(°C)
  وزش باد٧(mph)
  فشار٢۴.٣١(in)
  محدوده دید۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش0-Low
  رطوبت٢۴.٣١(in)

100 دانش آموز روستای بمبویان از توابع شهرستان ریگان در مدرسه کانکسی بدون برق و در گرمای شدید و تاریک تحصیل می کنند.

به گزارش پایگاه خبری طلوع ارگ به نقل از ایسنا، استاندار کرمان صبح امروز 18 فروردین ماه به شهرستان های شرقی استان کرمان سفر کرد. بازدید از جاده در حال ساخت « ریگان – جاسک» اولین مقصد این سفر یک روزه بود.
براساس این گزارش، عملیات اجرایی جاده «ریگان – جاسک» از سال 93 آغاز شد که برآورد اولیه هزینه آن 90 میلیارد تومان بوده که تاکنون 20 میلیارد تومان این اعتبار هزینه شده و در این راستا 15 کیلومتر این مسیر زیرسازی و 4 کیلومتر آن آسفالت شده است.
گفتنی است که طول کل این مسیر 446 کیلومتر بوده که 71 کیلومتر آن در حوزه شهرستان ریگان است.
بازدید از مجتمع فرهنگی هنری اداره ارشاد ریگان از دیگر برنامه های سفر یکروزه استاندار کرمان به شرق استان بود.
محمدجواد فدایی با حضور در گلزار شهدای ریگان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد و در این مراسم مطرح شد که برای تکمیل گلزار شهدا و مسجد جامع آن به حدود 300 میلیون تومان اعتبار نیاز است.
بازدید از مدرسه شهدای دانش آموز روستای بمبویان از توابع شهرستان ریگان مقصد بعدی این سفر بود. در این مدرسه 220 دانش آموز دختر و پسر به صورت مختلط در حال تحصیل هستند که متاسفانه به دلیل عدم برق در این کانکس ها شاهد تحصیل اسف بار دانش آموزان این منطقه در تاریکی و گرمای مطلق بودیم که در این راستا استاندار کرمان دستورات لازم برای رفع نواقص و شرایط بهتر آموزشی را صادر کرد.
گفتنی است که در این مدرسه 11 کلاس درس وجود دارد که 4 کلاس آن به صورت کانکس بوده و به دلیل کمبود کلاس آبدارخانه و انباری این مدرسه نیز به کلاس درس تبدیل شده است

 

لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/AFTWh

اخبار مرتبطنوشته‌های تازه