رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • السبت ۱۴ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 20 April
  بم لطیف
  ١۵(°C)
  وزش باد٧(mph)
  فشار٢۴.٣١(in)
  محدوده دید۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش0-Low
  رطوبت٢۴.٣١(in)
فرماندار بم خبر داد :

نصب ۹ هزار علمک گاز درشهرستان بم

با توجه به اینکه در خیابان‌های اصلی گاز وجود دارد اکنون پنج نانوایی در شهر به گاز شهری متصل و چهار مرکز تجاری نیز گازدار شدند.

 رضا اشک امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بم اظهار داشت: از سال گذشته خط انتقال گاز از راین تا شهرستان بم به طول ۱۳۰ کیلومتر انجام و گاز به شهرستان بم رسید و با توجه به اینکه نصب هر علمک برای دو خانوار است با نصب 9 هزار علمک حدود ۱۸ هزار خانوار در بم می‌توانند از نعمت گاز استفاده کنند.

 وی افزود: تاکنون تعداد ۳ هزار و ۳۰۰  اشتراک توسط شرکت گاز فروخته شده است که می‌توانند از نعمت گاز استفاده کنند، همچنین ۶ هزار و ۵۰۰ پرونده در نظام مهندسی بم ثبت شده که ۳ هزار ۳۰۰ پرونده اشتراک دریافت کرده‌اند و مابقی آماده دریافت اشتراک هستند.

فرماندار بم خاطرنشان کرد: همشهریان در فاز اول، دوم و سوم امسال زمستان از نعمت گاز برخوردار خواهند َشد و خط انتقال توزیع گاز در شهرستان در  چهار فاز به طول ۴۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری در شهرهای بم، بروات و  روستاهای شمالی انجام شده است.

اشک افزود: در فاز چهارم و فاز آخر ۸۰ درصد خط انتقال شبکه داخلی انجام شده و امیدواریم تا پایان سال این خط گازدار و علمک‌گذاری انجام شود و فاز اول، دوم و سوم گازدار است و لوله‌کشی سطح شهر به اتمام رسیده است.

وی بیان کرد: در مجموع  هفت پیمانکار در شهرستان بم عملیات علمک‌گذاری و خط انتقال شبکه داخلی را انجام می‌دهند و فاز سوم در حال علمک‌گذاری است و ۹۰ درصد کار انجام شده، فاز دوم ۶۵ درصد و فاز اول ۷۰ درصد علمک‌گذاری انجام شده است./فارس

لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/9mn5n

اخبار مرتبط

نظرات

 • چراخیابانهاروعلمک نصب نمیکنید اخه این انصافه خونه های همسایه دوساله دارن گاز استفاده میکنن اونوقت ماکه خونه مون سرخیابون هست کپسول به دوش بدویم دنبال گاز ولی جلوی خونه مسئولین یک علمک گذاشتن بعنوان علمک تست البته سر خیابانیها. ودارن استفاده میکنن.!!

 • سلام لطفا اگه میشود عملیات علمک گذاری سریع تر انجام شود منطقه میدان امام حسین خیلی کم علمک گذاشته شده در حد یک درصدنوشته‌های تازه