رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۳ رجب ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 20 March
  بم لطیف
  ٢٠(°C)
  وزش باد١٢(mph)
  فشار٢۴.١٩(in)
  محدوده دید۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش1-Low
  رطوبت٢۴.١٩(in)

رئیس دادگستری شهرستان بم در گفت و گو با “سایت خبری طلوع ارگ” گفت: طی یک اقدام هماهنگ از سوی پلیس بیش از 30 نفر متکدی در سطح شهرستان بم دستگیر و جهت سیر مراحل قضائی و اعمال مجازات تحویل دادگاه بم شدند. مصطفی عارف کیا، رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری بم تکدی […]

رئیس دادگستری شهرستان بم در گفت و گو با “سایت خبری طلوع ارگ” گفت: طی یک اقدام هماهنگ از سوی پلیس بیش از 30 نفر متکدی در سطح شهرستان بم دستگیر و جهت سیر مراحل قضائی و اعمال مجازات تحویل دادگاه بم شدند.
مصطفی عارف کیا، رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری بم تکدی گری را جرم دانست و اظهار داشت: طبق ماده 712 قانون تعزیرات مصوب سال 1375 تکدی گری تا سه ماه مجازات حبس دارد.
این مقام قضائی از مردم شهرستان بم خواست: در صورت مشاهده افرادی که به تکدی گری می پردازند، فوراَ مراتب را به پلیس اعلام و از پرداخت هرگونه وجه به چنین افرادی خودداری شود؛ زیرا با بررسی های بعمل آمده اکثر این افراد از وضعیت مالی بسیار خوبی برخوردار هستند.
وی با اشاره به ماده 712 قانون مجازات اسلامی،اعلام کرد: هرکس تکدی یا کلاشی را پیشه خود قرار داده باشد و از این راه امرار معاش نماید و یا ولگردی نماید به حبس از یک تا سه ماه محکوم خواهد شد و چنانچه با وجود توان مالی مرتکب عمل فوق شود علاوه بر مجازات مذکور کلیه اموالی را که از طریق تکدی و کلاشی به دست آورده است مصادره خواهد شد.
وی ضمن هشدار به افرادی که اطفال را جهت تکدی گری می گمارند، تاکید کرد :طبق ماده 713 قانون مجازات اسلامی هرکس طفل صغیر یا غیر رشیدی را وسیله تکدی قرار دهد یا افرادی را به این امر بگمارد به سه ماه تا دو سال حبس و استرداد کلیه اموالی که از طریق مذکور به دست آورده است محکوم خواهد شد.
رئیس دادگستری شهرستان بم در پایان از خدمات و زحمات فرماندهی انتظامی وکلیه پرسنل انتظامی شهرستان بم که در راستای تامین نظم و امنیت جامعه تلاش می نمایند تقدیر و تشکر کرد.

لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/WssXw

اخبار مرتبطنوشته‌های تازه