رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۳ رجب ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 20 March
  بم لطیف
  ٢٠(°C)
  وزش باد١٢(mph)
  فشار٢۴.١٩(in)
  محدوده دید۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش1-Low
  رطوبت٢۴.١٩(in)

به گزارش پایگاه خبری طلوع ارگ، اسماعیل نجار امروز در همایش گرامیداشت پانزدهمین سالگرد زلزله بم با رویکرد ارتقاء تاب‌آوری استان کرمان با اشاره به اینکه برای کاسته شدن از آلام حادثه زلزله بم نسل‌ها زمان نیاز است اظهار  داشت: حضور مقام معظم رهبری پس از زلزله در میان مردم آسیب‌دیده تسکینی بر آلام آنها […]

به گزارش پایگاه خبری طلوع ارگ، اسماعیل نجار امروز در همایش گرامیداشت پانزدهمین سالگرد زلزله بم با رویکرد ارتقاء تاب‌آوری استان کرمان با اشاره به اینکه برای کاسته شدن از آلام حادثه زلزله بم نسل‌ها زمان نیاز است اظهار  داشت: حضور مقام معظم رهبری پس از زلزله در میان مردم آسیب‌دیده تسکینی بر آلام آنها بود و سیاست‌های ابلاغی ایشان منجر به تشکیل سازمان مدیریت بحران شد.

وی با بیان اینکه حادثه زلزله بم باید برای همه ما درس عبرت باشد اما متاسفانه به حادثه باور نداریم با وجودی که کشور ما کشوری پر حادثه‌ است عنوان کرد: لایحه قانون دائمی شدن مدیریت بحران کشور 45 ماه و لایحه بیمه حوادث هفت سال در مجلس و یک سال در شورای نگهبان در رفت و آمد است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: لایحه قانون دائمی شدن مدیریت بحران کشور ۴۵ ماه و لایحه بیمه حوادث هفت سال در مجلس و یک سال در شورای نگهبان در رفت و آمد است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه در کنار سیمان، ایمان هم لازم است گفت: باید بتوانیم با ساز و کار بیمه، خسارت را تامین کنیم و با به‌کارگیری علم و دانش خود را در مقابل حادثه ایمن نگه داریم.

وی با با اشاره به ضرورت نظارت دقیق در ساخت و سازها و آموزش مقابله با زلزله افزود: در امر آموزش‌ مدیران و مردم هر دو باید مد نظر قرار گیرند.

نجار با تاکید بر اینکه در مدیریت بحران مردم در راس هستند بیان کرد: در بحث پیشگیری و مقابله باید مخاطرات اطرافمان را به خوبی بشناسیم و پیامدهای آن را بدانیم.

وی با بیان اینکه از آنجا که پیشگیری اساس کار ما است سالانه دولت 200 هزار واحد مسکونی روستایی را با مشارکت مردم بازسازی می‌کند عنوان کرد: تاکنون 2 میلیون واحد روستایی نوسازی شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه تعداد جان‌بختگان زلزله بم مشخص نیست و آمارهای متعددی در این زمینه وجود دارد گفت: پزشکی قانونی و ثبت‌احوال باید به طور دقیق این مسئله را مشخص کنند.

وی بیان کرد: برای عمران شهری منطقه بم و بروات 10 میلیارد تومان برای شهرداری‌ها اختصاص می‌دهیم.

لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/jujOZ

اخبار مرتبطنوشته‌های تازه