رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
 • السبت ۹ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Saturday 20 October
  مایکل کلور برشتولد سفیر آلمان در ایران :

  زیبایی ارگ بم فراتر از تصور است

  سفیر آلمان در ایران گفت: از ارگ بم زیاد خواندم و تصویرش را دیدم اما امروز که آن را دیدم باید بگویم بسیار زیبا و حتی فراتر از تصور من است.

  مایکل کلور برشتولد در حاشیه آیین افتتاح مرمت و بازسازی خانه سیستانی ارگ بم اظهار داشت: برای من افتخار بزرگی است که در این مراسم خانه سیستانی ارگ بم را به دست مردم بم بسپارم و از اینکه فرصتی یافتم و در این شهر حضور پیدا کردم و اتمام و تحویل رسمی خانه سیستانی ارگ بم را انجام می‌دهم بسیار خرسندم.

  سفیر آلمان در ایران ادامه داد: از ارگ بم زیاد خواندم و تصویرش را دیدم اما امروز که آن را دیدم باید بگویم بسیار زیبا و حتی فراتر از تصور من است.

  برشتولد ابراز داشت: تحویل این امانت رویدادی مهم است اما نباید زلزله بم‌ را فراموش کنیم زیرا در آن روز و در اثر زلزله بیش از 30 هزار نفر جان خود را از دست دادند و شهروندی نبود که کسی را از دست نداده باشد.

  وی افزود: تصاویر تلوزیونی از زلزله بم در ذهن من و هموطنانم زنده و تازه‌اند، تصاویری که ما را عزادار کرد و موجی از غم را در دل ما به جای گذاشت.

  سفیر آلمان در ایران با بیان اینکه ما در ساخت یک هنرستان دخترانه در بم حمایت کردیم، افزود: بیش از 80 درصد بزرگترین سازه خشتی و گلی عالم در زلزله‌ای شدید فرو ریخت و اثرات زلزله همچنان مشهود بوده و جزئی از تاریخ این شهر هستند.

  برشتولد گفت: بازسازی خانه سیستانی در ارگ بم کمک کوچکی از سوی مردم آلمان به مردم بم است، مردمی که تلاش کردند و شهر خود را ساختند و این امر نماد همبستگی ما با مردم بم خواهد بود.

  وی تاکید کرد: مردم بم نشان دادند اگر کسی امید به آینده داشته باشد و تلاش خود را به کار‌ گیرد مزد زحمات خود را خواهد دید.

  برشتولد عنوان داشت: درخواست‌های نماینده بم را با خود به برلین خواهیم برد و قول می‌دهم آنها را پیگیری کنم.

  وی با اشاره به اینکه آلمان از برجام حمایت می‌کند و پشتیبان آن است، اظهار داشت: من برای شما و شهر تاریخی بم و خانه سیستانی عمر جاودان و آینده‌ای درخشان آرزومندم.

  سفیر آلمان و هیات همراه در ادامه از ارگ تاریخی بم بازدید کردند./فارس

   

  برای مشاهده گزارش تصویری این بازدید اینجا کلیک کنید .

  لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/JeIak

  اخبار مرتبط