رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۲ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 18 February
  بم لطیف
  ١١(°C)
  وزش باد٩(mph)
  فشار٢۴.١۴(in)
  محدوده دید۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش0-Low
  رطوبت٢۴.١۴(in)
مایکل کلور برشتولد سفیر آلمان در ایران :

زیبایی ارگ بم فراتر از تصور است

سفیر آلمان در ایران گفت: از ارگ بم زیاد خواندم و تصویرش را دیدم اما امروز که آن را دیدم باید بگویم بسیار زیبا و حتی فراتر از تصور من است.

مایکل کلور برشتولد در حاشیه آیین افتتاح مرمت و بازسازی خانه سیستانی ارگ بم اظهار داشت: برای من افتخار بزرگی است که در این مراسم خانه سیستانی ارگ بم را به دست مردم بم بسپارم و از اینکه فرصتی یافتم و در این شهر حضور پیدا کردم و اتمام و تحویل رسمی خانه سیستانی ارگ بم را انجام می‌دهم بسیار خرسندم.

سفیر آلمان در ایران ادامه داد: از ارگ بم زیاد خواندم و تصویرش را دیدم اما امروز که آن را دیدم باید بگویم بسیار زیبا و حتی فراتر از تصور من است.

برشتولد ابراز داشت: تحویل این امانت رویدادی مهم است اما نباید زلزله بم‌ را فراموش کنیم زیرا در آن روز و در اثر زلزله بیش از 30 هزار نفر جان خود را از دست دادند و شهروندی نبود که کسی را از دست نداده باشد.

وی افزود: تصاویر تلوزیونی از زلزله بم در ذهن من و هموطنانم زنده و تازه‌اند، تصاویری که ما را عزادار کرد و موجی از غم را در دل ما به جای گذاشت.

سفیر آلمان در ایران با بیان اینکه ما در ساخت یک هنرستان دخترانه در بم حمایت کردیم، افزود: بیش از 80 درصد بزرگترین سازه خشتی و گلی عالم در زلزله‌ای شدید فرو ریخت و اثرات زلزله همچنان مشهود بوده و جزئی از تاریخ این شهر هستند.

برشتولد گفت: بازسازی خانه سیستانی در ارگ بم کمک کوچکی از سوی مردم آلمان به مردم بم است، مردمی که تلاش کردند و شهر خود را ساختند و این امر نماد همبستگی ما با مردم بم خواهد بود.

وی تاکید کرد: مردم بم نشان دادند اگر کسی امید به آینده داشته باشد و تلاش خود را به کار‌ گیرد مزد زحمات خود را خواهد دید.

برشتولد عنوان داشت: درخواست‌های نماینده بم را با خود به برلین خواهیم برد و قول می‌دهم آنها را پیگیری کنم.

وی با اشاره به اینکه آلمان از برجام حمایت می‌کند و پشتیبان آن است، اظهار داشت: من برای شما و شهر تاریخی بم و خانه سیستانی عمر جاودان و آینده‌ای درخشان آرزومندم.

سفیر آلمان و هیات همراه در ادامه از ارگ تاریخی بم بازدید کردند./فارس

 

برای مشاهده گزارش تصویری این بازدید اینجا کلیک کنید .

لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/JeIak

اخبار مرتبطنوشته‌های تازه