رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۶ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 22 April
  بم T-Storm
  ١۴(°C)
  وزش باد٧(mph)
  فشار٢۴.٣٨(in)
  محدوده دید۵.٠(mi)
  اشعه فرابنفش0-Low
  رطوبت٢۴.٣٨(in)
همزمان با میزبانی جنوب کرمانی‌ها از معاونان رئیس‌جمهور مطرح شد

انتقاد فرماندار شهر طوفان‌زده ریگان در شرق کرمان از بی‌مهری مسئولان

به گزارش پایگاه خبری طلوع ارگ به نقل از فارس، امین باقری امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان با انتقاد شدید نسبت به بی‌توجهی و نگاه تبعیض‌آمیز مسئولان استان کرمان به شهرستان‌های محروم شرق استان کرمان شامل ریگان، فهرج و نرماشیر اظهار کرد: این شهرستان‌ها مورد بی‌مهری مسئولان قرار گرفته‌اند. فرماندار ریگان تصریح کرد: […]

به گزارش پایگاه خبری طلوع ارگ به نقل از فارس، امین باقری امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان با انتقاد شدید نسبت به بی‌توجهی و نگاه تبعیض‌آمیز مسئولان استان کرمان به شهرستان‌های محروم شرق استان کرمان شامل ریگان، فهرج و نرماشیر اظهار کرد: این شهرستان‌ها مورد بی‌مهری مسئولان قرار گرفته‌اند.

فرماندار ریگان تصریح کرد: در کشور هیج شهری بحرانی‌تر از ریگان وجود ندارد و طوفان‌های شن مشکلات زیادی به زیرساخت‌ها وارد و زندگی مردم را فلج کرده است.

وی با اشاره به اینکه مردم شهرستان طی چند روز در بدترین شرایط آب و هوایی قرار داشتند، ابراز کرد: در این طوفان شدید شن و وضعیت بحرانی ریگان چندین مرتبه با استان تماس گرفتم تا وضعیت بحرانی شهرستان را گزارش دهم اما کسی پاسخگو نبود.

باقری اظهار کرد: ریگان یکی از شهرستان‌های بحرانی استان کرمان در زمینه بروز گرد و غبار است، اما مسئولان هیچ توجهی به مردم این شهرستان ندارند و وضعیت اعتبارات و منابع در شهرستان خوب نیست.

فرماندار ریگان گفت: چرا نگاه تبعیض‌آمیز نسبت به شهرهای محروم وجود دارد چرا باید اعتبار ویژه 860 میلیاردی سفر معاون رئدیس جمهور را به جنوب اختصاص بدهند اما شهرهای محرومی مانند ریگان دیده نشود.

باقری با اشاره به اینکه چرا در شهرستان‌های شرقی محدودیت قانونی اعتبارات قائل می‌شوند، تصریح کرد: ریگان با 90 هزار نفر جمعیت بیمارستان 35 تختخوابی دارد و آن هم به کمک اعتبارات غیر دولتی باید ساخته و بیمارستان بدون حصار و راه دسترسی راه‌اندازی شود.

وی با بیان اینکه رؤسای ادارات شهرستان اگر نمی‌توانند از حق مردم در ادارات کل خود دفاع کنند از سمت خود استعفا دهند، افزود: چرا اعتبار یک‌میلیارد و 700 میلیون تومانی آب‌ آشامیدنی شهر گنبکی که از اعتبارات شهرستان ریگان تخصیص داده شده بود باید به شهری دیگر داده شود.

فرماندار ریگان عنوان کرد: 13 سال بی‌عدالتی در شرق استان کرمان مشهود است که این بی‌عدالتی را در زمینه‌های راه، مدارس، عمران شهری و… مشاهده می‌کنیم و هنوز در 100 متری از فرمانداری ریگان دانش‌آموزان در کانکس و در شرایط بد آب و هوایی درس می‌خوانند که این بدترین درد در این شهرستان بحرانی استان است.

باقری با اشاره به اینکه 16 درصد راه آسفالته در این شهرستان وجود دارد، بیان داشت: تاکنون گرد و غبار شدید 16 روستا را در ریگان خالی از سکنه و بیش از 150 روستا را در محاصره شن‌های روان قرار داده است.

ریگان با 90 هزار نفر جمعیت از شهرستان‌های محروم کرمان است و تا مرکز استان 285 کیلومتر فاصله دارد که روزهای زیادی از سال درگیر طوفان‌های شدید شن است و طی چند روز گذشته نیز طوفان‌ شدید شن و ریزگردها مشکلات زیادی را برای مردم این شهرستان و همچنین شهرستان‌های فهرج و نرماشیر برای مردم ایجاد کرد.

لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/e8zKd

اخبار مرتبطنوشته‌های تازه