رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • السبت ۱۴ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 20 April
  بم لطیف
  ١۵(°C)
  وزش باد٧(mph)
  فشار٢۴.٣١(in)
  محدوده دید۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش0-Low
  رطوبت٢۴.٣١(in)
فدایی استاندار کرمان:

امهال وام های کشاورزی در حد حرف است

استاندار کرمان با بیان اینکه در بحث امهال وام‌های کشاورزی چندین جلسه برگزار شده و در حد حرف است، گفت: متاسفانه در این جلسات حرف تازه‌ای نداریم بزنیم.

به گزارش پایگاه خبری طلوع ارگ به نقل از تسنیم، محمدجواد فدایی در سی و هشتمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان که با حضور پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی نقش بهره‌وری در بخش کشاورزی در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد با اشاره به اینکه تولید ۱۰ درصد از بذر استان کرمان در دستور کار قرار گرفته، اظهار داشت: مبلغ یک میلیارد تومان برای تحقیقات در این حوزه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در بحث امهال وام‌های کشاورزی چندین جلسه برگزار شده و در حد حرف است گفت: جای تعجب دارد بعد از چندین سال هنوز تجربه یک کارشناسی دقیق برای مصوبه‌نویسی نیست.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه اصل این است که نمی‌خواهند این کار انجام شود، عنوان کرد: متاسفانه در این جلسات حرف تازه‌ای نداریم بزنیم.

علی‌برز بختیاری نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به اینکه همیشه بحث تحقیقات در این حوزه به‌دلیل عدم اجرا ابتر می‌ماند، اظهار داشت: ساماندهی فروش و بازار امروز برای کشاورز بسیار مهم است.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشاورزان ما همیشه دغدغه فروش محصولات خود را دارند گفت: بهره‌برداری از وضع موجود کشاورزی بسیار مهمتر از توسعه بخش کشاورزی است.

سیدمهدی طبیب‌زاده رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان در این جلسه با بیان اینکه ارتقا بهره‌وری در دستور کار توسعه استان کرمان قرار گرفته است، اظهار داشت: اتاق بازرگانی کرمان، به صورت عملیاتی و کارشناسانه اقدامات خود را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه با تمام کارشناسان این حوزه جلسه برگزار و نظرات آنها شنیده می‌شود، تصریح کرد: بهره‌وری در بخش کشاورزی و آب در استان کرمان امروز یک ضرورت است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه بحث پسته و مشکلات کشاورزان بحث بسیار مهمی در استان است، گفت: باید مشکلات پسته و خرمای استان در جلسات بررسی و پیگیری شود.

لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/WBgmT

اخبار مرتبطنوشته‌های تازه