رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
 • السبت ۹ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Saturday 20 October

  با حضور نماینده مردم شهرستان‌های بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی و سفیر آلمان، طرح مرمت و بازسازی خانه سیستانی ارگ تاریخی بم افتتاح شد.

  حبیب‌الله نیکزادی‌‌پناه نماینده مردم شهرستان‌های بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در حاشیه آیین افتتاح مرمت و بازسازی خانه سیستانی ارگ تاریخی بم با حضور سفیر آلمان در کشور اظهار داشت: خوشحالم از اینکه امروز مردم متمدن و شریف بم‌ میزبان سفیر آلمان هستند.

  نماینده مردم شهرستان‌های بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای بازسازی ارگ بم افزود: هرچند این امر به درازا کشید اما وظیفه داریم از دست‌اندرکاران مرمت و بازسازی ارگ بم قدردانی کنیم.

  وی با بیان اینکه مردم بم با تاریخ 6 هزار ساله مردمی متدن هستند که در طول تاریخ همواره شهرنشین بودند، ابراز داشت: امروز برای مردم بم روز خوبی است که شاهد افتتاح مجموعه خانه سیستانی در ارگ بم هستیم.

  نیکزادی‌پناه خاطرنشان کرد: ما برای همکاری‌های آلمان و ایران در منطقه شرق استان آمادگی لازم را داریم و از سرمایه‌گذاران آلمانی دعوت می‌کنیم.

  وی خواستار تداوم کمکه‌ای مردمی آلمان برای تکمیل پروژه‌های بازسازی شد و تصریح کرد: از سفیر آلمان در ایران می‌خواهیم در ارتباط با خواهرخواندگی یکی از دو شهر کلن و برلین آلمان مذاکره و پیگری کند.

  نیکزادی‌پناه همچنین خواستار اعزام دانشجویان رشته‌های جهانگردی برای ادامه تحصیل در آلمان شد./فارس

  لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/kSCr3

  اخبار مرتبط