رفتن به بالا

بروزترین مرجع اخبار شرق استان کرمان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۳ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Sunday 20 January
  بم لطیف
  ٢(°C)
  وزش باد۵(mph)
  فشار٢۴.۴۵(in)
  محدوده دید۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش3-Moderate
  رطوبت٢۴.۴۵(in)

با حضور نماینده مردم شهرستان‌های بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی و سفیر آلمان، طرح مرمت و بازسازی خانه سیستانی ارگ تاریخی بم افتتاح شد.

حبیب‌الله نیکزادی‌‌پناه نماینده مردم شهرستان‌های بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در حاشیه آیین افتتاح مرمت و بازسازی خانه سیستانی ارگ تاریخی بم با حضور سفیر آلمان در کشور اظهار داشت: خوشحالم از اینکه امروز مردم متمدن و شریف بم‌ میزبان سفیر آلمان هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای بازسازی ارگ بم افزود: هرچند این امر به درازا کشید اما وظیفه داریم از دست‌اندرکاران مرمت و بازسازی ارگ بم قدردانی کنیم.

وی با بیان اینکه مردم بم با تاریخ 6 هزار ساله مردمی متدن هستند که در طول تاریخ همواره شهرنشین بودند، ابراز داشت: امروز برای مردم بم روز خوبی است که شاهد افتتاح مجموعه خانه سیستانی در ارگ بم هستیم.

نیکزادی‌پناه خاطرنشان کرد: ما برای همکاری‌های آلمان و ایران در منطقه شرق استان آمادگی لازم را داریم و از سرمایه‌گذاران آلمانی دعوت می‌کنیم.

وی خواستار تداوم کمکه‌ای مردمی آلمان برای تکمیل پروژه‌های بازسازی شد و تصریح کرد: از سفیر آلمان در ایران می‌خواهیم در ارتباط با خواهرخواندگی یکی از دو شهر کلن و برلین آلمان مذاکره و پیگری کند.

نیکزادی‌پناه همچنین خواستار اعزام دانشجویان رشته‌های جهانگردی برای ادامه تحصیل در آلمان شد./فارس

لینک کوتاه این مطلب: http://toluearg.ir/kSCr3

اخبار مرتبطنوشته‌های تازه